Masáže


Masáž rekreační (rekondiční)
Slouží především k urychlení odstraňování únavy, k osvěžení a posílení organismu. Zaměřuje se  především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou svaly nohou, rukou, zad a šíjové svaly. (více)

Masáž regenerační (relaxační) Je zaměřená na celkové uvolnění a zklidnění organismu, relaxaci a harmonizaci psychické a duševní pohody. Je pomalá, jemná, používají se vonné  bylinné oleje. (více)

Masáž lávovými kameny Masáž lávovými kameny je exkluzivní terapií, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů, vůni aromatického oleje a speciální masážní techniky do nezapomenutelného zážitku, proto se právem řadí mezi královny masáží. (více)

Baňkování Jedná se o metodu podtlakové masáže, která je stará asi 5,5 tisíce let. O jejich léčebném využití se zmiňuje i Hippokrates. (více)

Gua Sha (kua ša) Jedná se o techniku, která je podobná baňkové masáži, ale místo baněk se používá vhodně upravená destička. (více)

Spoušťové body – trigger points Jsou malé tuhé uzlíky ve svalech, které jsou zdrojem spontánní bolestivosti jak lokální, tak přenesené. Na pohmat mohou být silně bolestivé nebo mohou při podráždění vyvolat silný záškub. (více)

Masáže pro těhotné Zmírňují obtíže , které se objevují v těhotenství a navíc jsou skvělým způsobem relaxace a harmonizace budoucí maminky. Snižují únavu a znatelně zvyšují energii, přináší pocit uvolnění, zklidnění a pohody, upravují spánkový režim, tlumí bolesti zad a hlavy, zmírňují bolesti nohou a pozitivně působí proti křečím. Masáž v období gravidity zklidňuje a přináší budoucí mamince jistotu a důvěru, připravuje ji na lehčí porod. Masáž se provádí od dokončeného prvního trimestru. (více)

Indická  masáž hlavy a antistresová masáž Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede Vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které se neustále zvyšuje a zapříčiňuje spoustu  zdravotních problémů. Není tedy divu, že v Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození. (více)